Trzech polskich piłkarzy ukaranych za obstawianie meczów

Kolejna afera w polskiej piłce. Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarała trzech polskich piłkarz za udział w zakładach wzajemnych.

Przed rozpoczęciem sezonu Rzecznik Dyscyplinarny PZPN przypominał, iż: zawodnikom profesjonalnym i amatorom zabrania się udziału w zakładach bukmacherskich (m.in. obstawiania przebiegu, wyników lub zdarzeń boiskowych) dotyczących meczów piłkarskich z udziałem polskich drużyn reprezentacyjnych lub klubowych rozgrywanych w kraju lub zagranicą, pod rygorem kar dyscyplinarnych, w tym bezwzględnej dyskwalifikacji powyżej 1 roku, a ponadto zawodnikom profesjonalnym grającym w Polsce zabrania się udziału w zakładach bukmacherskich dotyczących wszelkich meczów piłkarskich, zarówno drużyn polskich, jak i zagranicznych, pod rygorem natychmiastowego rozwiązania przez klub kontraktu z zawodnikiem, z jego winy. Jego słowa szybko zostały jednak zapomniane.

Na ostatnim posiedzeniu Komisja Dyscyplinarna za uczestnictwo w zakładach bukmacherskich postanowiła ukarać  Łukasza S. 8 miesięcznym zakazem udziału we wszelkiej działalności związanej z piłką nożną. Rafał W. otrzymał karę w wysokości 5 tysięcy zł w zawieszenie na 2 lata, zaś Dawid C. został ukarany grzywną 5 tysięcy zł w zawieszenie na 2 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *